Gidų ir kelionių vadovų kursai

VAKARINIAI IR NUOTOLINIAI GIDŲ KURSAI nuo  2023 m. spalio mėn. 2 d. EKSTERNU – JŪSŲ PASIRINKTU LAIKU

Kursų trukmė: iki 5 mėn.

Laikas: du kartus per savaitę (pirmadienį ir trečiadienį) 18:00 – 20:15 val.

Vieta: M. Valančiaus g. 19, Kaunas (“Apple Economy Hotel” viešbutis)

Atsiskaitymai: pagal mokymosi tvarkaraštį

Mokomosios ekskursijos: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Kauno regioninis valstybės archyvas ir Kauno senamiestis

 

Reikalavimai norintiems lankyti gidų kursus:

 • Aukštojo mokslo diplomas (kolegijos ar universiteto), gali būti baigiamjo kurso studentas/-ė;
 • Valstybinės kalbos – lietuvių – žinojimas;
 • Noras tobulėti ir pastoviai pildyti žinių bagažą;
 • Meilė Lietuvai;
 • Noras dalintis turimomis žiniomis su turistas.

Dėstomi dalykai:

 • Lietuvos turizmo teisės pagrindai ir gido profesinės etikos bei profesinės veiklos aspektai;
 • Lietuvos kultūros pagrindai;
 • Lietuvos istorijos pagrindai;
 • Lietuvos ir Europos geografijos pagrindai ir turizmo išteklių apžvalga;
 • Pasaulio ir Lietuvos architektūros bei dailės raidos pagrindai;
 • Gido komunikacija ir retorika;
 • Bendravimo psichologijos pagrindai;
 • Pirmosios medicinos pagalbos pagrindai;
 • Religijotyra;
 • Ekskursijų rengimo ir vedimo metodika.

Egzaminai ir įskaitos: iš kiekvieno teorinio dalyko laikomas testas, vyksta praktinis vieno turistinio objekto pristatymas, kursai baigiami pravedant baigiamąją ekskursiją pasirinktu maršrutu ir tema. Kelionių vadovai vietoj baigiamosios ekskursijos rengia ekskursijos – kelionės maršrutą raštu.

Gidų kursų kaina: 385 Eur.

Kelionių vadovų kursų kaina: 280 Eur.

Lankantiems gidų ir kelionių vadovų kursus bendra kaina 570 Eur.

Išsamesnė informacija: tel. +370 61067699, el.p. info@turinfo.lt, www.musuodiseja.lt, arba adresu M. Valančiaus g. 19, Kaunas (“Apple Economy Hotel” viešbutis Kauno senamiestyje).

Baigus kursus išduodamas Valstybinės Vartotojų Teisių Apsaugos tarnybos gido kvalifikacinis pažymėjimas. Taip pat labai gerai išlaikiusiems dalykų egzaminus, motyvuotiems ir gerai gido “kailyje” besijaučiantiems kursantams pasiūlysime gido darbą, kad sugrįžtų už kursus sumokėtos įmokos.

Kursų lankymo galimybes: vakariniai kursai, kursai eksternu bei nuotoliniai kursai.

Laukiame atvykstant!

Kursantų atsiliepimai:

Vakar dalyvavau ekskursijoje „Kaunas pašto dėžutėje“ ir likau sužavėtas gidės išradingumu, kaip savo pomėgį parversti įdomia ekskursija. Ačiū „Mūsų odisėjai” už galimybę susipažinti su Kaunu visai kitame amplua ir supratimą, kad geras gidas yra vertybė. – Marius, 2023 06 12.

“Jei mėgsti daug kalbėti – tai nereiškia, ka d esi gidas!
Jei kažką žinai – tai nereiškia, kad esi gidas!
Jei daug žinai – ir tai nereiškia, kad esi gidas!”

Intensyvūs gidų kursai suorganizuoti taip, kad studentai gautų visas gidui reikalingiausias žinias. Kultūros, dailės istorija, arhitektūra, Lietuvos istorija, geografija, turizmo ištekliai, retorika, religyjotyra ir ekskursijų vedimo pagrindai. Į kursus įtrauktos ekskursijos žymiausiuose Kauno senamiesčio lankytinuose objektuose. Šiose praktiniuose užsiėmimuose galima semtis gidavimo subtilybių, kurias be jokių paslapčių dalija patyrę gidai.

Kursus organizuoja UAB “Mūsų odisėja” savininkė Regina Navickienė. Jos daugiametė patirtis, akademiniai pasiekimai garantuoja geriausią rezultatą – t.y. gerai suorganizuotus mokymus ir efekt yviausiai išnaudotą studentų laiką.

Kursai ne tik apie gidavima, bet ir apie gyvenimą.

 

“Mūsų odisėja” gidų kursus pradėjau lankyti, tikėdamasi” jog tai bus puiki proga praplėsti akiratį ir tiesiog pakeisti aplinką, pailsinti galvą po intensyvios darbo “su skaičiukais” dienos.

Šie kursai su kaupu viršijo mano lūkesčius: gavau ne tik vertingos informacijos bei nuorodų, bet ir metodinių patarimų, kaip atsirinkti reikiamus faktus, kaip juos sisteminti ir kaip patraukliau perteikti klausytojams, “paskaninti patiekalą išskirtiniais prieskoniais”.

Noriu padėkoti dėstytojams, pasidalijusiems ne tik žiniomis, bet ir savo asmenine patirtimi (netgi nuotykiais bei kuriozinėmis situacijomis, vedant ekskursijas), taip pat – kitiems dalyviams – bendraminčiams – už puikią, draugišką atmosferą, ne tik kursų metu, bet ir “užsklasinėje veikloje”. O ypač esu dėkinga p. Reginai Navickienei, “Mūsų odisėja” direktorei, kuri tiesiog užbūrė savo pasakojimais ir užkrėtė savo entuziazmu – domėtis, pažinti, “atrasti” savo kraštą… ir save pačią.”

 

+370 610 67699